עזרה סיעודית

לא מעט אנשים מבוגרים, מגיעים בחלק האחרון של חייהם למצב סיעודי. חלקם מגיעים למצב כזה כתוצאה מזיקנה, רבים אחרים כתוצאה ממחלות שונות אשר מקשות על התפקוד הרגיל שלהם. במצב כזה, אין להם ברירה אלא להיעזר בעזרה סיעודית.

עזרה סיעודית, או במילים אחרות עזרה לקשיש, יכולה להתקבל במספר צורות, כשהדרך הבסיסית לשלם על כך היא באמצעות ביטוח לאומי. כידוע כל אדם במדינת ישראל מחויב לשלם ביטוח לאומי, גם מי שעובד וגם מי שלא. בבוא היום, כשאנחנו יוצאים לפנסיה אנחנו מקבלים קצבת זקנה בזכות תשלום זה, כמו כן בזכות חוק סיעוד, אנחנו מקבלים גמלת סיעוד. גמלה זו מאפשרת לקבל עזרה בתפקוד אישי על ידי מומחים בסיעוד לקשישים. העזרה כוללת, ניהול משק בית (קניות,ניקיון, בישול, רחצה, הלבשה ועוד). משך מספר השעות השבועיות שכל אחד זכאי לקבל, תלוי במידת הצורך שלו. ביטוח לאומי ישלם חלק מסוים מסכום העסקתו של המטפל, זאת כמובן על פי תנאים מסוימים שנקבעים מראש.

את שאר התשלום עבור עובד סיעודי, יכול המטופל או בני משפחתו לשלם דרך חברת ביטוח פרטית, זה בהנחה ויש לו ביטוח סיעודי. ביטוח זה מאפשר לממן עלות עזרה סיעודית וכן לקבל קצבה חודשית לצרכים שונים, הכל בהתאם לתנאים הנדרשים עבורו.

העסקתם של מטפלים שמעניקים סיעוד קשישים נעשית על ידי חברות סיעוד, אליהן ניתן לפנות באופן פרטי, וכן דרך גמלות סיעוד של ביטוח לאומי, במקרה של ביטוח סיעודי פרטי יש לבחון עם אילו מן החברות בתחום עובדת חברת הביטוח. לעיתים החברות אינן מחייבות את המבוטחים לעבוד עם מטפלים מחברה מסוימת ואז ניתן לפנות לכל חברה שהיא בתחום עזרה לקשיש.

חשוב לזכור, כשאנחנו פונים לחברה מסוימת בשביל לשכור שירותי עזרה סיעודית, רצוי שנבחן מה בדיוק הניסיון של המטופלים, איזו עזרה הם יכולים להעניק לנו, באילו שעות הם פעילים, מה התנאים שאלינו להגיש להם וכל דבר שקשור בצורה כזו או אחרת לתחום של עזרה לקשיש. ככל שנקבל יותר מידע, כך נוכל לקבל הרבה יותר כלים משמעותיים בשביל להחליט האם החברה מתאימה או לא מתאימה לצרכים שלנו.

לסיום, אם אתם מחפשים חברת סיעוד מובילה, זה הזמן לפנות אלינו, ליקיר סיעוד, אנחנו מעסיקים מומחים בעזרה סיעודית לגילאים ובמצבים שונים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום דרך הטלפון או האתר, ונשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה. רצוי ליצור איתנו קשר בהקדם ואנחנו נטפל בעניינכם כמה שיותר מוקדם.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

אחיות סיעודיות פרטיות

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.